HARLEY-DAVIDSON KIIRENDAB STRATEEGIAT UUE GENERATSIOONI GLOBAALSETE SÕITJATE LOOMISEKS

Selleks, et inspireerida veelgi rohkem inimesi üle maailma kogemaks mootorrattaga sõitmise elevust, jagas Harley-Davidson täna detaile oma “More Roads to Harley-Davidson” arenguplaanist aastani 2022.

Kiirelt muutuvas maailmas koos uute tarbijanõuetega, toetavad need tegevused Harley-Davidsoni 2027 eesmärke koos suurendatud fookuse ja strateegiliste investeeringutega selleks, et taas ergutada äri USA-s, samal ajal kiirendades ka rahvusvahelist kasvu.

Need julged toimingud, mida me täna teatavaks teeme, kasutavad ära Harley-Davidsoni laialdast võimekust ja konkurentsivõimelist tulejõudu – meie silmapaistvus tootearenduses ja tootmises, brandi globaalne veetlus ja loomulikult meie suurepärane vahendajavõrgustik,” ütles Matt Levatich, president ja tegevdirektor, Harley-Davidson, Inc. “Käsikäes meie olemasolevate lojaalsete sõitjatega, juhime me revolutsiooni kaherattalises vabaduses, et inspireerida tulevasi sõitjaid, kes pole veel sõitmise elamusele mõelnudki.”

Tulemuseks kõikehõlmavale, ülevalt alla hinnangule sisaldades “klient enne” perspektiivi, plaanib More Roads to Harley-Davidson plaan sisaldada:

 • Uusi tooteid– hoida praegused sõitjad kaasa haaratud ja inspireerida uusi sõitjaid pikendades kaalukat eestvedamist ja avaldada uusi turgusid ja segmente
 • Laialdasemat kättesaadavust – kohtudes klientidega seal, kus nemad on, ning kuidas just nemad soovivad kokku puutuda mitmekanalilise jaemüügi kogemusega
 • Tugevamaid vahendajaid – juhtida jõudluse raamistikku parandamaks vahendajate finantside tugevust ja Harley-Davidsoni kliendi kogemust

Me eeldame, et see plaan loob tulemuseks kaasahaarava, laiendatud Harley-Davidsoni kommuuni koos mitmekülgse sõitjabaasiga, koos valdkonda juhtivate marginaalide ja rahavooluga,” ütles Levatich.

Uued mootorrattad

Kasutades ära oma tööstust juhtivat disaini ja tugevat tootmise võimekust, plaanib Harley-Davidson pakkuda oma kõige ulatuslikumat mootorrataste rivistut, võisteldes mitmetes suurimates ja kiiremini kasvamates segmentites koos täieliku portfoolio mootorratastega üle kogu hinnapunktide, jõuallikate, jaotuste, sõidustiilide ja globaalsete turgude spektrumite. Esile võib tuua järgmised punktid:

 • Pikendame ettevõtte juhtimist raskekaalu mootorratastes, jätkame arendamist täiendatud, tehnoloogiliselt edasijõudnud Touring ja Cruiser mootorratastel, mis hoiavad olemasolevad Harley-Davidsoni sõitjad hõlmatud ja rohkem sadulas.

  Harley-Davidson 1250cc Custom
 • Tutvustame uusi modulaarseid 500 cc kuni 1250 cc keskkaalu mootorrataste platvorme, mis ulatuvad kolme eri tootevahemikku ja nelja silindrimahtu, alustades ettevõtte esimesest Adventure Touring mootorrattast, Harley-Davidson Pan America 1250, 1250 cc Custom mudel ja 975 cc Streetfighter mudel, kõik neist on planeeritud väljastada 2020 aasta alguses. Lisamudelid antud toodete vahemiku ulatuse laiendamiseks ilmuvad läbi aasta 2022Harley-Davidson 975cc Streetfighter
 • Arendame rohkem kättesaadava, väiksema silindrimahuga(250 cc kuni 500 cc) mootorratta Aasias tärkavatel turgudel, läbi planeeritud strateegilise Aasia tootja liiduga. See uus toode ja laialdasem jaotus on mõeldud selleks, et arendada Harley-Davidsoni klientide ligipääsu ja kasvu Indias, ühel suurimal, kiiremini kasvamal turul maailmas ning ka teistel Aasia turgudel.
Harley-Davidson Pan America
 • Juhime elektriliste mootorrataste turgu tänu Harley-Davidsoni esimese elektrilise mootorratta, LiveWire väljastamise aastal 2019 – esimene mudel laialdases, sidurivabas “twist and go” portfoolios elektrilistest kaherattalistest, mis on kujundatud kehtestama ettevõtet antud spordi elektrifikatsiooni juhina. LiveWirei jätkuks väljastatakse aastaks 2022 lisamudelid, et laiendada portfooliot kergemate, väiksemate ja isegi rohkem kättesaadavate tootevalikutega ning selleks et inspireerida uusi sõitjaid uute sõiduvõimalustega.
Harley-Davidson LiveWire

Laialdasem mootorrataste kättesaadavus

Harley-Davidson edendab lähenemist oma turutehingutele ja tuleb vastu tänapäeva klientide vajadustele tänu:

 • Luues kõrge kaasamisega klientide kogemusi üle kõikide jaemüügi kanalite – kaasa arvatud parandades ja laiendades ettevõtte globaalseid digitaalseid võimekusi arendades Harley-Davidson kogemust, et seda integreerida ja sellega parandada vahendaja jaemüügi kogemust olemasolevatele ja uutele klientidele.
 • Luues strateegilisi liite globaalsete juhtivate e-kaubanduse pakkujatega selleks, et pikendada Harley-Davidsoni ligipääsu miljonitele potensiaalsetele uutele klientidele.
 • Uued jaemüügi formaadid – kaasa arvatud globaalsed väiksemad, linnade poepinnad selleks, et avaldada brandi linnade populatsioonidele ja juhtida laiendatud Harley-Davidsoni toote portfoolio müüke ning laiendada rahvusvahelist rõivastuse jaotamist.

Tugevamad vahendajad

Harley-Davidsoni maailmaklassist vahendajavõrgustik on integraalne osa ettevõtte kiirendatud strateegiast ja kriitiline osa üleüldisele edule. Ettevõte rakendab jõudluse raamistiku selleks, et suuresti parandada vahendajavõrgustiku ja kliendikogemuse tugevust, lubades kõige paremini toimivatel ja enim ettevõtlikel vahendajatel juhtida innovatsiooni ja edu nii nende enda, kui Harley-Davidsoni jaoks – samal ajal tagades erilise kliendikogemuse, mille poolest brand üle kogu suurenevalt mitmekülgsete toodete ja kliendibaasi seas tuntud on.

Harley-Davidson on ikooniline, kuna me pole kunagi olnud staatilised,” ütles Levatich. “Liikudes edasi, pöördume hingele, mis juhtisid meie asutajaid aastal 1903 ja ka igat töötajat ja vahendajat, kes tõusid väljakutsete tasemele, millega silmitsi seisti. Meie plaan defineerib meie brandi olemasolevaid piire – ulatudes rohkemate klientideni läbi viisi, mis tugevdab kõike, mille eest me brandina ja ettevõttena seisame ning me ei suuda oodata, kui saaks juba plaani käima lüüa.”

Video, mis tõstab esile Harley-Davidsoni More Roads to Harley-Davidson plaani võtmeelemendid.

Rahastus ja finantsid

Lisaks sõitjate loomisele, ootab ettevõte, et More Roads to Harley-Davidson loob suurema väärtuse, stabiliseerib ja tugevdab olemasolevat äri, parandab Harley-Davidson Motor Company Investeeringutootlust(ROIC), suurendab tulu ja sissetulekut ja lubab ettevõttel tagastada osanikele rohkem raha.

See kiirendatud strateegia vajab olulist investeeringut selleks, et muuta ära globaalset trajektoori ning ettevõte plaanib selle täielikult rahastada läbi laialdase kulude vähendamise ja eelnevalt planeeritud investeeringute ja ressursside ümberjaotamise, kaasa arvatud opereerimise investeeringu aastani 2022 suurusega $450 kuni $550 miljonit ja kapitaalse investeeringu aastani 2022 suurusega $225 kuni $275 miljonit. Kokkuvõtteks plaanib ettevõte, et More Roads to Harley-Davidson genereerib rohkem, kui $1 miljard lisanduvat iga-aastast kulu aastal 2022 võrreldes aastaga 2017.

Ettevõte usub, et selle kiirendatud strateegia on joonel ja toestab selle objektiive juhtimaks kulu kasvu ja laiendab tasuvuskoefitsente. Ettevõte loodab rahastada strateegilisi võimalusi, samal ajal hoides enda praeguseid investeeringuid, tagastusprofiili ja kapitaalse jaotamise strateegiat.

Harley-Davidsoni rahastamise printsiibid fokuseerivad olemasoleva äri stabiliseerimisele ja tugevdamisele, täiustades preemium brandi ja investeeringuid kasumlikel, kasvule orienteeritud projektidel. Me eeldame, et need printsiibid, koos distsiplineeritud kapitaalse jaotamise fookusega, lubavad Harley-Davidsonil sooritada parandatud kulupõhise konkurentsiga ja üldkulude jõudlusega.

Harley-Davidson Pan America 1250

Harley-Davidson Pan America

Harley-Davidsoni esimene Adventure Touring mootorratas, Harley-Davidson Pan America 1250 on planeeritud väljastamiseks aastal 2020. 

Harley-Davidson LiveWire

Harley-Davidson LiveWire

Harley-Davidsoni elektriline mootorratas, LiveWire – esimene mudel laialdases sidurivabas “twist and go” elektriliste kaherattaliste portfoolios, mis on kujundatud kehtestama HD-d elektrifitseerimise juhina antud spordis – on planeeritud väljastamiseks aastal 2019. 

Tuleviku Streetfighter mudel

Harley-Davidson 975cc Streetfighter

See 975 cc Streetfighter mudel on osa Harley-Davidsoni uuest modulaarsest 500 cc kuni 1250 cc keskkaalu platvormi mudelitest, mis on plaanitud aastaks 2020.

Tuleviku Custom mudel

Harley-Davidson 1250cc Custom

Harley-Davidsoni uhiuus custom mootorratas lihaselise seisakuga, agressiivse, kärbitud stiilingu ja 1250 cc puhta jõudlusega, mis on planeeritud väljastamiseks aastal 2021.

Tuleviku elektriline Harley-Davidson mudel 

Laialdasem valik elektrimudeleid, mis on kerged, väledad ja valmis vallutama linnamaastikku. Neile, kes soovivad kogeda elamust kahel rattal, on antud mudelid plaanitud kättesaadavaks aastal 2022.

Tuleviku elektriline Harley-Davidson mudel

Laialdasem valik elektrimudeleid, mis on kerged, väledad ja valmis vallutama linnamaastikku. Neile, kes soovivad kogeda elamust kahel rattal, on antud mudelid plaanitud kättesaadavaks aastal 2022.

(Piltidel näidatud kontseptmudelid. Tootmismudeli omadused võivad erineda. Müügiks hetkel kättesaamatu. Kõik tulevased mudelid ei pruugi olla kättesaadavad igal turul.)

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.