EMHA2016 – United Motors näitab BMW värskemaid uudismudeleid

Uus BMW S 1000 XR

BMW S 1000 XR

BMW S1000XR on täiesti uus mudel BMW mootorrataste perekonnas esindades BMW uut seiklsusspordi kontseptsiooni. BMW S1000XR on unikaalne kombinatsioon BMW kolme erineva mootorrattaklassi – Sport, Enduro ja Touring – parimatest omadustest. Püstine isteasend muudab mugavaks pikad teekonnad, kahes suunas reguleeritav tuuleklaas, gondlid ja käekaitsed annavad parema ilmastikukindluse. BMW superbike´lt päritud võimas mootor garanteerib võimsa emotsiooni kiireteks lõbusõitudeks linnast välja. Uue BMW S1000XR kontseptsioon vastab igati BMW lausungile: Make your life a ride (Tee oma elust teekond). Teekonda turvalisemaks ning vähemväsitavaks aitavad muuta ilmastikule vastavad sõidurežiimid Rain ja Road.

BMW S1000XR on oma klassi kõige kergem ratas, kaaludes vaid 228kg. Sportlikku sõidunaudingut lisab siin kindlasti oma segmendi kõige jõulisem 118kW (160 hj) mootor, mille poolt pakutav maksimaalne pöördemoment on 9250rpm juures tervelt 112Nm.

BMW R nineT Scrambler

P90203099_highRes_the-new-bmw-r-ninet-

Uuest BMW R nineT Scrambler’ist on võimatu mööda vaadata. Jõulise ja puristlikuna on ta vabastatud kõigest liigsest, jättes alles vaid klassikalise mootorratta tuuma. Ning hulgaliselt sõidunaudingut. See raudse isikupäraga ratas eelistab samasugust nonkomformistlikku ratturit, kes murrab välja kehtestatud normidest ning reeglitest. Terasest, minimalistlike joontega matt metallikvärvi kütusepaak, analoog tahhomeeter ning 19-tolline esiratas  täiendavad unikaalset üldmuljet veelgi, tuues samas rohkem esile Scrambler’i kõrge koostekvaliteedi ja pühendumist detailidele.

P90179510_highRes_r-nine-t-aluminium-f

Tänavapildis püüab tähelepanu BMW R nineT Scrambler’i klassikaline 1200cc boksermootor ja kõrgeletõstetud topeltsummutajad, millest kostuv mürin ei jäta ükskõikseks ühtegi motohuvilist. Kõrgemale tõstetud juhtraud võrreldes tavalise BMW R nineT-ga ning mugav iste tagavad enesekindla ja pingevaba sõiduasendi ning täieliku sõidumugavuse ka pikematel teekondadel.

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.