2018 BMW – F 750 GS & F 850 GS

Alates 2007 aastal tehtud debüüdist on BMW F-seeria GS mudelid löönud matkarataste segmendis tugevalt laineid. Lühidalt on BMW GS mudelid ideaalsed kaaslased avastamaks maailma kaugemaid nurgataguseid. Kümne aastase jätkusuutliku arendamise käigus on nüüdseks täielikult ümber kujundatud ja ehitatud mudelist saanud veelgi parem sõidumasin, mis on veel lihtsam ja muretum sõitjale olenemata sellest, kas sõidetakse karjääris, seljakotiga maanteel või sõpradega metsas.

BMW F 750 GS on disainitud sõitjale, kellele meeldivad enduurokale omased disainielemendid, mis on kombineeritud madala istme kõrguse, suure jõudluse, ökonoomsuse ning mitmekülgse maastikuvõimekusega.

Täieliku vastandina pakub F 850 GS lisaks suuremale võimsusele ja väändele, veel äratuntavamaid touringule omaseid iseloomujooni koos üleloomuliku offroad võimekusega.

BMW F 750 GS ja F 850 GS on omandanud täiesti uued näod, mis peegelduvad dünaamilises ja maskuliinses disainis. Tavaversioonidele lisaks pakub BMW ka eksklusiivseid variante nagu seda on Rallye versioon, mis rõhub GS mudeli offroad võimekusele.

Uuenduskuuri on läbinud ka raam, mida on konstruktsiooni muutes tugevdatud, mille tulemusena on muudetud ratta juhtimine veelgi täpsemaks.

 

Standardvarustuses ABS, ASC ning sõidurežiimid vihmase ilma ning maantesõidu jaoks. Lisavarustusena on valikus edasijõudnumatele sõidumeestele mõeldud pakett, kuhu kuuluvad F 850 GS puhul kolm lisa sõidurežiimi (Dynamic, Enduro, Enduro PRO), ABS Pro ja DTC.

Keskklassi mootorratastele tavapäraselt  pakutavast lisavarustusest erinevalt kuulub GS mudelitele pakutava varustuse hulka hulganisti tippklassi BMW tehaselisasid – Keyless ride, Gear shift assistant Pro, Dynamic ESA (elektrooniliselt reguleeritav vedrustus), eCall (automaatne hädaabikõne), Connectivity jne.

Toimetas Rait Murumets