1907 HARLEY DAVIDSON STRAP TANK – PILK AJALUKKU

Aastal 1901 esitasid kaks meest endale väljakutse ehitada tolle ajastu kõige paremaid mootorrattaid. Nendeks meesteks olid William Harley ja Arthur Davidson. Pärast kuuendat tegutsemisaastat ehitasid nad valmis oma 94-nda mootorratta, mis kannab suurt tähtsust ka tänapäeval, enam kui sada aastat hiljem.

1907 HARLEY DAVIDSON STRAP TANK 1

Seerianumbriga 2037; 37-mes Harley Davidsoni Strap Tank, mis ehitatud aastal 1907 loetakse tänapäeval üheks haruldaseimaks, ihaldusväärseimaks ja originaalseimaks mootorrattaks, mis eales ilmavalgust on näinud. Tänaseks on tegemist märkimisväärse kunstiteosega, mis on säilinud oma kõige puhtamas vormis.

Kuigi kõige esimesel 2037-nda prototüübil jäi võimsusest vajaka, oli tegemist rattaga, mis näitas kätte tee järgnevatele mudelitele. Nende teine prototüüp võistles 1904-nda aasta 8. septembril võistlusel, mis ühtlasi oli Harley Davidsoni jaoks esimene avalik üritus.

1907 HARLEY DAVIDSON STRAP TANK 4

Piltide peal kujutatavat ratast peetakse kõige paremini aja proovile vastu pidanud strap tank Harley Davidsoniks, olles säilitanud oma originaalvärvi, mootori ja raami. Väljendit strap tank kasutatakse mudelite puhul, mille nikeldatud terasest rihmad hoiavad raami küljes kinni õli ja kütusepaake.

Hoolimata sellest, et antud ratas ei oma samasuguseid visuaalseid iseloomujooni nagu restaureeritud mudelid, on tema juures erispärane roostene kullatud välimus, mille saab ühele mootorrattale maalida peale vaid aeg ise.

1907 HARLEY DAVIDSON STRAP TANK 5

Antud 1907-nda aasta Harley Davidsoni mudel on leidnud endale kodu erakollektsionääri juures pisut enam kui 600 000€ eest.

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.