EMHA2016 – Uus Africa Twin ja uuenenud Honda NC seeria mootorrattad on Catweesi tänavused hitid motomessil

Catweesi poolt on sellel aastal uudisena tulnud Africa Twin, millest on palju räägitud ning mis oma kultusega on kindlasti Honda lipulaevaks. Eesti Mootorrattahooaja Avamise motomessil on kohal mitmes erinevas värvivalikus, varustuse astmes ning käigukastiga mootorratta muideleid.

16YM CRF1000L Africa Twin

CRF1000L Africa Twini projekti alguses oli olemas üks mootorratas, mis suutis oma mitmekülgse kasutatavuse, tasakaalu ja kasutusmugavusega nii maanteel kui ka maastikul pidevalt üllatada – algne XRV750 Africa Twin. Sellest sai väärtuslik teetähis isegi võrdluses tänapäevase seiklusrataste müriaadiga. Praegu sama nime kandval masinal ei pruugi algse mudeliga olla kuigi palju ühist, kuid see on pärinud mudeli XRV750 Africa Twin suurepärase olemuse ja vaimsuse.

16YM CRF1000L Africa Twin

„Mine kuhu iganes” lähenemisviis väljendub juba mootoris, mis peab toimima hästi nii maastikul, pikkadel maanteesõitudel kui ka kõikides vahepealsetes olukordades. Mudeli CRF1000L Africa Twin 1000 cm3 paralleelne kaksikmootor on üles ehitatud Honda võidusõidumudelite CRF250R/450R kaudu saadud maastikurallikogemustele ja selles kasutatakse sama nelja klapilist UniCami silindripead, mis tagab mootori kompaktsed mõõtmed.

[justified_image_grid ids=”4713,4712,4715″ row_height=190 height_deviation=50 lightbox=magnific mobile_lightbox=no show_text_before=no show_text_after=no wrap_text=no developer_link=hide]

Tugev ja lineaarne jõu- ja väändemoment tagab kogu pöördevahemikus kiire reageerimise ja pöörete arvu kasvades saadab seda rahuldust pakkuv sügav mootorimürin.

Tänu mootori väikesele kõrgusele on mudeli CRF1000L Africa Twin kliirens suurepärane, nagu ühelt tõeliselt seiklusrattalt võibki eeldada.

Mudeli CRF1000L Africa Twin šassii loomisel seati eesmärgiks kolm põhiomadust, mis olid algupärase XRV750 olulisimad omadused: maastikuvõimekus, sõidumugavus ja igapäevaseks liiklemiseks sobiv ergas juhitavus. Seetõttu sobib see mudel suurepäraselt nii pikkadeks reisideks kui ka igapäevasõitudeks. Vaada videost oma silmaga jäerele.

Lisaks Africa Twin seeria ratastele, on kohal ka uuenenud NC seeria masinad. Kohal on Honda NC750X ja NC 750S ning natuke tutvustust teile ennem laupäevast motomessi.

HONDA 750S

NC750S ABS

Avastage enda jaoks uus sõidurõõm, reisimise ja igapäevaste sõitude tase. Ühtlase mineku, kuid suure väändemomendiga, mitmekülgne NC750S muudab ka kõige tavalisemad, igapäevased sõidud põnevateks seiklusteks. Selles mudelis on ühendatud tipptehnoloogia, mahutavus, kütusesäästlikkus ja löövalt avatud stiil, mis muudab selle tsikli parimaks võimalikuks sõiduvahenditeks kõigile neile, kes otsivad elevust nii pikematest sõitudest, kuid vajavad mugavust ka igapäevastel sõitudel.

16YM NC750S

Selle tsikli tänavasõiduomadused, karakter ja hea manööverdusvõime pakuvad võimaluse avastada tõeline vabadus kõikides sõitudes.Kaksiksiduriga ülekandega NC750S’ga kogete kõike seda ja selleks ei lähe vaja enamat kui A2 juhtimisõigust.

HONDA NC750X

NC750X ABS

Tõeline mitmekülgsus, ühendades endas tõhusa kuid ökonoomse mootori, mugava sõiduasendi ja funktsionaalse raami, annab NC750X mitmeotstarbelise mootorratta mõistele täiesti uue tähenduse. Ideaalne igapäevasteks sõitudeks läbi terve nädala, sobib selle mootorrattaga viia ellu ka seiklusrikka nädalavahetuse veetmisega seonduvaid plaane. Pikem ringreis, lõbusõit maale või linnareis koos kaassõitjaga sõiduks sõpradega kohtuma – NC750X on valmis kõigeks.

NC750X on saadaval ka Honda innovaatilise, teise põlvkonna kahe siduriga Dual Clutch Transmission ülekandesüsteemiga, mis pakub manuaalkastiga sõitmise sõidurõõmu automaatkasti mugavusega. Süsteem toimib kahe, elektrooniliselt juhitava siduri põhimõttel, mis tagab kiired ja sujuvad käiguvahetused kolmel töörežiimil. Manuaalne käiguvahetus (MT) võimaldab juhil juhtraua vasakpoolsel osal paikneva nupu abil käikude manuaalse vahetamise, samas kui automaatrežiimil (AT) on kaks seadistust: S sportlikumaks sõitmiseks ja D linnaliikluseks või sõitmiseks maanteel.

16YM NC750X

Mõlemast automaatrežiimist on juhil võimalik soovi korral lülituda ajutiselt manuaalsele käiguvahetusele, ent pärast juhi manuaalseid käiguvahetusi lülitub süsteem automaatselt tagasi automaatsesse käiguvahetusrežiimi. Tulemuseks on erinevatele sõidustiilidele vastav väga paindlik ülekandesüsteem koos võimalusega käikude koheseks vahetamiseks manuaalselt kütuse säästmise eesmärgil või sportlikumate sõiduvõtete rakendamiseks. Teil jääb üle vaid sõitmisest rõõmu tunda.

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.