Kojamees kiivril? Peagi võib see olla reaalsus!

Naised olevat saunas rääkinud, et nii mõneski maailmaosas sajab vihma ning, et ka seal on mootorrattureid.  Meile kõigile peaks olema see olukord enam kui tuttav. Käega vehkimine ning pea raputamine võib jääda minevikku. Lubagem tutvustada – Rainpal – elektrooniline kojamees kiivrile.

KIIVRI_KOJAMEES_MOOTORRATAS

Rainpali loojate sõnul sobib see enamikele full-face kiivrite visiiridele, võimaldab valida kojamehe kiirust, on laetav USB kaudu ning omab isegi sisseehitatud visiiri puhastus süsteemi. Süsteem on vajaduse korral eemaldatav vaid mõne sekundiga. Prototüüpi on testitud 160 kilomeetrise tunnikiiruse juures.

Rainpali on võimalik juhtida süsteemi küljes olevate nuppude või juhtmevaba puldiga, mis kinnitub käekellale omase kinnitusega juhtrauale. Järjepidevuse tagavad vahetatavad akud, mis peavad pideva pühkimise korral vastu ligi 90 minutit.

Rainpal vähendab ka visiiri uduseks minemist. Teatavasti tekib udu temperatuuri erinevustest sees- ja väljaspool visiiri, külma vihmavee ära pühkimine aitab ühtlustada temperatuuri, millest tulenevalt on visiiri häguseks muutumine märksa vähem tõenäoline.

Meile on vihmas sõitmine tuttav, kuid veel tuttavam on see inglastele, kes seisavad ka käesoleva projekti taga. Rainpal kaalub vaid 180 grammi, seega ei lisa see kiivrile erilist kaalu. Küll aga võib see esialgu tunduda veidi harjumatu.

KIIVRI_KOJAMEES_MOOTORRATAS_ENG

Jättes kõrvale välimuse ning kodulehe on Rainpali näol tegemist läbimõeldud leiutisega, mis on vihmaga sõitmisel igati abiks. Eriti veel meie kliimas, kus kuiva ilma leidub harva. Käsi püsti, kes kojameest vajab?

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.