NIPID & TRIKID: Mootorrattaga sõites säästad oluliselt raha

Rasketel aegadel otsivad inimesed kõiksugu võimalusi raha kokku hoidmiseks. Ka tsikliga sõitmisel on võimalik säästa, ilma et peaks loobuma sõitmisega kaasnevatest lõbudest.

motoexotika pildid 2

Hoiad kütuse pealt kokku

Tänapäeval on mootorrattaga sõitmise juures suurimaid plusse kütuse pealt kokku hoidmine. Keskmisel autol on 40-50 liitrine kütusepaak, võttes linnas umbkaudu 8-10 l/100 km, sõltuvalt muidugi mudelist. Kui nüüd seda võrrelda näiteks Harley Davidsoni Low Rider S, mis võtab oma 17,8 liitrise paagiga kõigest 5-6 l/100 km, on vahe märgatav. Mootorrattaga sõites hoiad kuu lõikes kümneid eurosid kokku!

Hoia aega kokku

Mootorrattaga läbid vahemaid oluliselt kiiremini kui autoga, see ei tähenda kindlasti kihutamist, vaid sa lihtsalt liigud kiiremini ja sujuvamalt. Teiseks ei pea väga aega kulutama parkimiskoha otsimise peale, on üpris selge, et mootorrattaga parkimiskoha leidmine oluliselt lihtsam. Kõige selle muidugi trumpab veel üle üks oluline lisa, mootorrattaga parkimine on TASUTA.

Mootorratta kindlustus on odavam

Kuna mootorrataste kindlustus on autode omast oluliselt soodsam, hoiate selle arvelt kokku palju raha. Lihtsalt kindlustusseltside pakkumised on väga erinevad, seepärast on mõistlik neid enne võrrelda.

Mootorrattas on odavam

Kui sul veel sõidukit pole või su praegune masin on juba oma eluiga ära elamas, võid vabalt mõelda mootorratta hankimise peale. Keskmise auto hinna eest võid saada omale võrdlemisi tutika tsikli. Kui otse müügiesindusse sõitma minna ei soovi, on head veebilehed kasutatud rataste kohta internetis. Sel juhul on aga soovitatav konsulteerida läbi inimestega, kellel on häid teadmisi mootorrataste kohta ja kes saaksid sulle ka nõuandeid anda, mida jälgida ja järele uurida. Hea ja odavama klassi ratas on näiteks Harley Davidson Forty-Eight või Ducati Scrambler, mida on ka järelturul vägagi soodsalt saadaval.

Meelelahutus

Tsikliga sõitmine on fantastiline. See tunne, kui tuul tuhiseb sulle kurvisel maastikul vastu, on kirjeldamatu. Kui soovid päris-maailmast veidike puhkust, ent ei soovi väga palju kulutada, pole midagi paremat kui ratta peale hüpata ja oma lemmikkohtadesse kimada. Lisaks on see suurepärane viis igapäevaelu stressi leevendamiseks ning niimoodi ei kuluta ka raha millegi mõttetult kalli peale, mida hiljem võib-olla kahetseks. Mootorrattaga sõites kohtud ka erinevate inimestega. Leidub mitmeid motoklubisid, kes teevad koos ühiseid sõite-reise ja korraldavad üritusi, ning ehkki tihtipeale arvatakse, et tsiklimehed on väga robustsed ja karvased mehed, on tegelikkuses aga tegu väga haritud ja sümpaatsete pereisadega, keda ühendab huvi mootorrataste vastu!

motoexotika pildid 18

Kokkuvõte

Raha säästmise võimalusi on mitmeid, kuid mootorrattaga sõitmine on kindlasti üks nauditavamaid. Meeles peab aga pidama, et tasub hankida ka kaitsevarustust, sest parem on kulutada raha enese turvalisuse nimel, kui maksta pärast avariid oma ravikulusid kinni, ning et tsikliga sõitmisega kaasnevad mitmed hoolduskulud, kuid need on kõik seda kogemust väärt. Sõida ohutult, targalt ja odavalt!

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.