Laupäeval toimub pidulik Eesti Mootorrattahooaja Lõpetamine

Laupäeval, 28.septembril algusega kell 11 toimub Pärnus Supeluse tänaval mootorratturitele hooaja lõpetamist tähistav sündmus, mis on saanud traditsiooniks kõikidele motoentusiastidele. Päev on ennekõike mõeldud kõikidele huvilistele ja ka neile, kel huvi alles tärkamas.

Juba 15. korda järjest toimub traditsiooniline üritus eestlaste, lätlaste ja soomlaste jaoks, kellele tähendab Eesti Mootorrattahooaja lõpetamine rahulikku hooajale joone alla tõmbamist. Mootorratturite kogunemine algab laupäeval Pärnus Supeluse tänaval kell 11.00. 

 „Nagu kõigele, millele on pandud algus, peab saabuma ka lõpp. Kahjuks on see nii ja selle aasta motohooaeg on jõudmas lõpule. Juba on traditsiooniks kujunenud, et selle tähistamiseks korraldab motoklubi Wildcards MC meeldejääva päeva,“ sõnas motoklubi Wildcards MC Pärnu esindaja Alo-Martin Mathiesen.

,,Loomulikult ei tähenda, et kõik nüüd suure hurraaga enda mootorrattad ära panevad, vaid pigem mõnusat ajaveetmist sõpradega, et suveseiklused kokku võtta. Tegemist on ainulaadse sündmusega Baltikumis, kus koguneb igal aastal rekordarv mootorrattaid ning sooritatakse koordineeritud paraad läbi Eesti suvepealinna Pärnu,“ sõnas motoklubi Wildcards MC Pärnu esindaja Alo-Martin Mathiesen.

Supeluse tänavale ehitatakse üles uhke festivali ala, kus on võimalik soetada varustust ning kaeda igasuguseid kaherattalisi. „Uudne meie üritusel sel aastal on suurejooneline toidutänav. Kohal on lausa 8 erinevat foodtrucki, kes pakuvad maitsvat tänavatoitu,“ lisas Mathiesen. 

„Kuna pole reeglit, kui vanalt võib juba kaherattalistega harjutama hakata ja ala vastu huvi tunda, on üritus suunatud kogu perele. Kui väiksemad mootorratastest puhkust vajavad, on nende jaoks kohal ka Hyppame.ee meeskond batuutidega,“ sõnas Wildcards MC Pärnu esindaja.

Mathieseni sõnul on kõigi osalejate ja külastajate jaoks üritusel kohal motoklubi Wildcards MC liikmed, et pakkuda huvilistele kasulikku infot: „Meie motoklubi liikmed on üritusel kohal, et vastata küsimustele, mis sind on huvitanud, aga mida ei ole osanud varem kusagilt küsida. Samuti on kohal tuhanded mootorratturid igast ilmanurgast, kelle erinevaid rattaid saab vaadata piki Supeluse tänavat, mis on motoparaadi kogunemiskoridori tarbeks kinni pandud.“ 

Kell 16.00 toimub pidulik lõpukõne, mille järel astub üles eesti muusikutest kokkupandud all-star bänd “Karl-Kristjan Kingi Bänd“. 

Kell 17.00 algab Baltikumi suurim mootorrataste paraad läbi Pärnu linna. „Palume kõigil järgida turvameeskonna juhiseid ning liigelda Eestis kehtivate liikluseeskirjade järgi. Paraadis sõitmine on vastutus kõigile osavõtjatele. Et ära hoida vigastusi, palume kõigil suhtuda lugupidamisega ettevõtmisse. Samuti soovime, et kõik paraadi alustajad selle ka lõpetaks, et ei tekiks suuri tühimikke, mis võivad ristmikel segadusi või isegi liiklusohtlikke olukordi tekitada. Paraad on mõeldud elunautlejatele ning sellesse peaks suhtumagi nagu ühte toredasse seiklusesse,“ tahab motoklubi Wildcards MC eestkõneleja Alo-Martin Mathiesen veel meelde tuletada.

Kogu päeva viib läbi õhtujuht MC Holtergeist ning mõnusat muusikat mängivad DJ-d Hot n’ Handsome.

Võimsa motopäeva lõpetuseks kutsub Wildcards MC kõiki oma Pärnu klubimajja aadressil Allika 2, et maha pidada raju pidu, kus astub üles legendaarne Küttebänd ja loomulikult Pärnu oma DJ-d Hot n’ Handsome ning Doktor Diisel.

„Üritust on kõigil võimalik toetada võttes osa loosist, kus on võimalik võita kõige muu seas akutrelli komplekt, mille on välja pannud Stokker. Iga loosipileti soetaja toetab ka heategevust, mille raames Punane Rist viib läbi Eesti koolinoorte seas elustamiskursuseid,“ tegi üleskutse ürituse peakorraldaja Mathiesen.

Kogu Eesti Mootorrattahooaja avamist korraldab Wildcards MC. Päevane üritus on kõigile tasuta.

Üritus toob kaasa ümberkorraldusi linna liikluskorralduses ning paraadi ajal võib linnas olla häiritud ka bussiliiklus. Vabandame võimalike ebamugavuste pärast ja palume jälgida liiklusmärke.

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.