Laupäeval avatakse Pärnus mootorrattahooaeg

Laupäeval, 4.mail algusega kell 10 toimub Pärnus Supeluse tänaval mootorratturite üks aasta tähtsündmus, kus kogunevad tuhanded mootorratturid ja kümned tuhanded huvilised. Päeval toimub pidulik hooaja avamine ja kell 18 stardib Eesti suurim mootorrataste paraad. Päeva lõpetab suur motopidu. 

Juba 14. korda järjest toimub traditsiooniline üritus eestlaste, lätlaste ja soomlaste jaoks, kellele tähendab Eesti Mootorrattahooaja avamine kindlat avapauku enda kaherattalise ja miks mitte ka kolmerattalise seiklusteks. „Tegemist on ainulaadse sündmusega Baltikumis, kus koguneb igal aastal rekordarv mootorrattaid ning sooritatakse koordineeritud paraad läbi Eesti suvepealinna Pärnu,“ sõnas motoklubi Wildcards MC Pärnu esindaja Alo-Martin Mathiesen. 

Supeluse tänavale ehitatakse üles uhke festivali ala, kus näitavad oma uusimaid mootorrattaid ja varustust erinevad brändid, motopoed ja maaletoojad. „Päeva alustame kell 10 ametliku ürituse ala avamisega, kus on esindatud erinevad ajaveetmise vormid koos kõigega, mis võib mootorrattastega kokku sobida – alates varujuppidest kuni Ameerika autodeni välja,“ sõnasürituse peakorraldaja Alo-Martin Mathiesen. „Hooaja avamisele tulevad kohale paljud suuremate motokaubamärkide esindajad oma uusimate toodete ja mootorrattastega. Seega on võimalik paraadist osa võtta kohapealt soetatud uue lemmikuga,” lisas Mathiesen.  

Motoklubi Wildcards MC eestkõneleja Alo-Martin Mathieseni sõnul on tore vaadata, kuidas juba noorest peale tuntakse huvi väga vägeva ajaveetmisvormi vastu: „Kuna pole reeglit, kui vanalt võib juba kaherattalistega harjutama hakata ja ala vastu huvi tunda, on üritus suunatud kogu perele. Kui väiksemad mootorratastest puhkust vajavad, on nende jaoks kohal ka Hyppame.ee meeskond batuutidega.“ „Mootorrattas ei diskrimineeri ning sellega vabadust nautida on võimalik enamikel. Järjest rohkem tuntakse huvi tegevuse vastu, mis alles hiljuti veel oli stereotüüpselt seotud kriminaalse taustaga meestega. Mootorrattaga sõitmise jaoks on vaja ainult tahtmist maailma avastada ja vastutulevatele kaasnautlejatele kätt tõsta,“ lisas Mathiesen.  

Mathieseni sõnul on kõigi osalejate ja külastajate jaoks üritusel kohal motoklubi Wildcards MC liikmed, et pakkuda huvilistele kasulikku infot: „Meie motoklubi liikmed on üritusel kohal, et vastata küsimustele, mis sind on huvitanud, aga mida ei ole osanud varem kusagilt küsida. Samuti on kohal tuhanded mootorratturid igast ilmanurgast, kelle erinevaid rattaid saab vaadata piki Supeluse tänavat, mis on motoparaadi kogunemiskoridori tarbeks kinni pandud.“  

Kell 16.30 esinevad üritusel avakõnelejad, kes soovivad kõigile toredalt naela kummi. Kell 17esineb ansambel Sibyl Vane, mille järel kell 18 algab Eesti suurim mootorrataste paraad läbi Pärnu linna. „Paraad kulgeb läbi kevadise Pärnu, et tuletada ennekõike meelde, et teie enda mehed, naised, lapsed, lähedased pereliikmed ja nende sugulased ning armastatud inimesed on uuesti liikluses. Paljud neist ka alles õpivad korralikult liikluses käituma. Tahame tõmmatanii autojuhtide kui ka kaasmootorratturite tähelepanu sellele, et liikluses jääb alati väiksemalla ning enamus õnnetusi on võimalik ära hoida juba üksnes sellega, et kõik hoiavad silmi ja kõrvu lahti,“ sõnas Alo-Martin Mathiesen.  

Tegevusterohket päeva jääb lõpetama ürituse ametlik afterparty ööklubis Püramiid. Peaesinejana astub üles Terminaator, keda soojendab sisse ansambel The Sound. „Nagu kord ja kohus astuvad üles Pärnu oma legendaarsed DJ-d Hot n´ Handsome ja Doktor Diisel,“ lubas Mathiesen. 

„Üritust on kõigil võimalik toetada võttes osa loosist, kus on võimalik võita võimas elektriline tõukeratas ja survepesur. Sealhulgas on auhinnaloosis ka muid põnevaid meeneid. Soeta endale kindlasti selle aasta motohooaja avamise kleeps ning tule kevade kõige võimsamale rokipeole klubis Püramiid!“ tegi üleskutse ürituse peakorraldaja Mathiesen. 

Kogu Eesti Mootorrattahooaja avamist korraldab Wildcards MC. Päevane üritus on kõigile tasuta. 

Üritus toob kaasa ümberkorraldusi linna liikluskorralduses ning paraadi ajal võib linnas olla häiritud ka bussiliiklus. Vabandame võimalike ebamugavuste pärast ja palume jälgida liiklusmärke. 

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.