KUIDAS SOORITADA MAAILMAREKORD?

Läbides tänavust Eesti mootorrattahooaja lõpetamise paraadi on võimalus osaleda maailmarekordi sooritusel. Üheskoos püüame ületada kõige pikema mootorrataste paraadi maailmarekordit. Selleks, et kõik oleks ametlik ning eesmärgi saavutamine kindlamast kindlaim, siis palume olla tähelepanelik ning lisaks liikluseeskirjadele meeles pidada ka järgmisi punkte:

  1. Ole kindel, et Sinu poolt juhitav sõiduk on mootorratas(ATV, quad, three-wheeler jms ei kuulu mootorratta kategooriasse)

  2. Veendu, et Sinu sõiduk on kantud sõidukiregistrisse, on kehtiva ülevaatusega ning paigaldatud peab olema ka numbrimärk. 

  3. Lähenedes stardiväravale Haapsalu maanteel palume hoo maha võtta, et sõitjatel oleks võimalus turvaliselt ühte ritta võtta. (Soovitatav sõidukiirus 15-20km/h)

  4. Jälgi teemärgistust ja liiklusmärke, et maailmarekordipüstitus oleks võimalikult turvaline ning täpne. Soovitatav sõidukiirus rekordisooritamisel on 40km/h.

  5. Pärast stardikoridori läbimist ei tohi kahe mootorratta vahe olla suurem kui 5m või enam kui 2 mootorratta pikkus. Palume olla tähelepanelikud ning sõita võimalikult lähedal, ent piisavalt turvalisel kaugusel, et mitte takistada teise mootorratturi sõitu. 

  6. Pärast finiš joone läbimist on Sinu sooritus lõppenud ning edasi võib liikuda taas kahes reas. 

  7. Tee endale pai.

NB! Kui Sul on soov osaleda paraadis aga maailmarekordiks pole vastavat sõidukit või häirib Sind mõni muu kriteerium, siis Ehitajate tee ja Haapsalu maantee ümbersõidul, vahetult enne stardikoridori, on paraadi ametlik lõpp. Selleks, et mitte häirida rekordisooritajaid ja lõpetada paraad turvaliselt,  palume jälgida liikluskorraldajate juhendamist ning liiklusmärke!

TOETA SÜNDMUST

Sinu ja kõigi teiste mootorratturite osalus ning toetus on olulised osad rekordi sündimisloos. Toeta ettevõtmist annetusega, ostes 2€ osaluskleepsu, ning eriti toeta enda osalusega paraadis, et meie hulk oleks piisavalt suur, et ületada hetkeline valitsev maailmarekord!

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.