Tallinna motomessil näidatakse Eestis valminud V8 Mercedes-Benzi mootoriga tsiklit

Tallinn Motor Show üks huvitamaid eksponaate saab kindlasti olema Peterson Garage poolt ehitatud tsikkel, millele on pandud 4,2-liitrine 290 hobujõuline Mercedes-Benz V8 mootor ja käigukast on pärit Audi A6 pealt. Jõuülekanne toimub tsiklil kaherealise keti ja monokiigega. Samuti on tsiklil ees mono hark ja vedrustuseks on kasutatud õhkvedrustustust. Kõik tööd, sealhulgas keevitamised, treimised ja isegi sadul, on teostatud kõik Peterson Garage meistrimeeste endi poolt.

Lisaks leidub samas väljapanekus ka üks tõsine tööloom, K750 mootoriga varustatud trike, millel küljes Volkswagen 1,9TDI mootori pealt võetud turbo. Masin on algselt ehitatud 1980ndate algul tõsiseks töömasinaks merel kalal käimiseks ja algul vedas seda edasi Dnepri mootor, mis hiljem vahetati K750 vastu välja, mille karburaator pärineb hoopistükis hõljuki mootorilt.

Kolmandaks eksponaadiks on tsikkel, millal peal hoopistükis Poolas toodetud paadimootor. Tegemist on 2-taktilise diiselmootoriga, mille käivitamine toimub vända abil.

Peterson Garage väljapanek asub Eesti Näituste Messikeskuse B1 hallis.

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.