KAS UUS EESTI MOOTORRATAS? | IDEEMOOTORRATAS VIKS

Kujutage nüüd endale ette, et võtate cafe racer mootorratta, pöörate selle pahupidi ja sellest saab ilgelt vinge Viks jalgratas ning nüüd selle jalgratta ehitate mootorrattaks. See on täiesti reaalne!

Kes veel ei tea, siis Viks jalgrattad on saanud inspiratsiooni klassikalistelt cafe racer mootorratastelt. Viksi on isegi nimetatud pedaalidega cafe raceriks. Seega miks mitte võtta aluseks Viksi raam ning ehitada sellest inspireeritud mootorratas? Täpselt seda Marco Basile, kolmanda kursuse disaini tudeng, tegigi.

viks-mootorratas-idee-6

Marco võttis ühendust Viksi tegijatega ning küsis härrasmehelikult luba nende disainitud jalgratta kasutamiseks. Kuna tegemist on äärmiselt huvitava projektiga, siis sai noor disainer rohelise tule.

viks-mootorratas-idee-2

Mehe kireks on joonistamine ja rattaga sõitmine ning mis oleks veel parem kui kahe hobi omavaheline sümbioos.

viks-mootorratas-idee-1

Marco jaoks algas asi loogiliselt – kui sul pole raha, et ratast osta, tuleb ratas ise ehitada. Täpselt nii Marco esimene fixed gear ratas valmis saigi. Sealt sai alguse ka sügavam huvi rataste ehitamise vastu, mis viis lugematute tundideni internetis, kuniks tuli mängu Viks.

viks-mootorratas-idee-4

Ajastus oli ideaalne. Marco valis oma suunaks auto ning mootorratta disaini ning üheks tema ülesandeks oli viie nädalaga disainida cruiser mootorratas. Marco idee oli rõhutada raami, mitte seda varjata, mis on mootorrataste disaini puhul tavaline nähtus. Hoiame sellel huvitaval ideel igatahes silma peal.

viks-mootorratas-idee-3

allikas VIKS