Distinguished Gentelman’s ride ehk heategavuslik globaalne ühisõit eesnäärmevähi uurimiseks.

Distinguished Gentelman’s ride loodi Mark Hawwa poolt kolm aastat tagasi. Eesmärgiks oli ühendada klassikaline ja custom mootorrataste skene. Juba esimesel aastal võttis ühissõidust osa 2500 mootorratturit 64 erinevast linnast üle terve maailma.

Ka sel aastal (27. septembril) riietuvad mehed ja naised oma parimatesse rõivastesse, et teha üks stiilne sõit, ainuke erinevus on see, et osalejate arv on kerkinud 30 000-ni ning esinatud on 80 erinevat riiki. Üritusest on saanud suurim globaalne ühissõit. Ühissõit on moodustanud 400 linnast koosneva kogukonna, mis ühendab kohvireisserite, bobberite, klassikute, bratside, träkkerite, chopperite ning igasuguste nišširataste omanike.

DGR

Ühine kirg mootorrataste ja sõitmise vastu arenes 2013 aastal järgmisele tasemele. Ühiselt tehti otsus toetada põhjust, mis on puudutanud lugematul arvul inimesi. Sel aastal on eesmärk koguda 3 miljonit dollarit, mis annetatakse eesnäärmevähi uuringute tarbeks.

Ega ka Eesti pole sellest välja jäänud, kirja on pannud ja annetuse on teinud juba näpuotsatäis kodanikke. Ole 27. september rivis ja osale – www.gentlemansride.com

MALLE_gloves

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.