HANNES SOOMER VÕTTIS ARAGONI RINGRAJAL SUPERSPORT ETAPILT 18. KOHA

Eesti aja järgi pühapäeva pärastlõunal sõideti Hispaanias, Aragoni ringrajal mootorrataste ringrajasõidu klassi Supersport hooaja kolmas etapp. Eestlane Hannes Soomer alustas võistlust 22. stardiruudust. 20. aastane eestlane oli kolmanda ringi lõpuks tõusnud 20. kohale, kuid pidi siis sõiduvea tõttu palju kohti tagasi andma. Poolel võistlusmaal oli Racedays meeskonna sõitja langenud koguni 26. kohale, kuid sealt edasi kasvas tema tempo ring, ringilt ning finišilipu langedes oli Soomer jõudnud tõusta 18. kohale.

Aragoni rajal võttis etapivõidu Sandro Cortese (Yamaha YZF R6), kellele see oli tema karjääri esimeseks selles võistlusklassis. Teise koha teenis Federico Caricasulo (Yamaha YZF R6), kes jäi sakslasest 1,426 sekundi kaugusele. Kolmas koht samuti Yamaha YZF R6 mootorrattal sõitnud Jules Cluzel´ile, kes kaotas Cortese´le finišis 1,639 sekundiga.

„Tegime pühapäeval häid samme edasi ja kuigi tulemus seda ei näidanud siis kiirus oli parem. Mõned vead sõidu alguses röövisid väga palju aega aga siis sain rütmi tagasi ja sain hakata mööduma. Kokkuvõttes oli väga raske nädalavahetus aga saadud info on kasuks ja nädala pärast Assenis saab töö jatkuda ja tehtud vigadest õppida” sõnas Soomer.

Peale kolme sõidetud etappi hoiab Supersport üldarvestuse esikohta Lucas Mahias. Hannes Soomer 2018. hooajal veel MM-punkte teeninud pole.

Supersport sarja MM-hooaeg jätkub juba järgmisel nädalavahetusel, kui 20.-22. aprillini sõidetakse Hollandis, Asseni ringrajal. Hannes Soomer teenis mullu Assenis 3 MM-punkti.